BR 1211

TS 6934 EN ISO 3677         B Cu 59 Zn 870-890

DIN 8513                             L - Cu Zn 39 Sn

Yüksek ısı girdilerinde çalışma imkanı sağlayan, iyi akıcılığa sahip bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir. Çeliklerin, küresel dökme demirlerin, bakırın ve 950°C'nin üzerinde katılaşma sıcaklığı olan bakır alaşımlarının kapiler sertlehimde, lehim kaynağında ve yüzey kaplamasında kullanılır. Galvanizli sacların sertlehiminde galvanize zarar vermeden sertlehim yapma özelliğine sahiptir. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv sanayinde boru ve kaporta bağlantılarında, dekorasyon, metal mobilya, hastane ekipman ve mobilyaları, elektrik panosu,banyo kazanı, hidrolik-pnömatik ekipmanlar ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BR 1211 Ag

TS 6934 EN ISO 3677           B Cu 59 Zn Ag Si 850-870

DIN 8513                               L - Cu Zn 39 Sn + Ag

Çok iyi akıcılığa ve ıslatma özelliğine sahip, gümüş içeren bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir. Çeliklerin, küresel dökme demirlerin, bakırın ve 950°C'nin üzerinde katılaşma sıcaklığı olan bakır alaşımlarının kapiler sertlehimde, lehim kaynağında ve yüzey kaplamasında kullanılır. Galvanizli sacların sertlehiminde galvanize zarar vermeden sert lehim yapma özelliğine sahiptir. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv sanayinde boru ve kaporta bağlantılarında, dekorasyon, metal mobilya, hastane ekipman ve mobilyaları, elektrik panosu, banyo kazanı, hidrolik-pnömatik ekipmanlar ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BR 1102 Ag

TS 6934 EN ISO 3677        B Cu 48 Zn Ni Ag Si 870-900

DIN 8513                              L - Cu Ni 10 Zn 42 (L-Ns) + Ag

Yüksek mukavemete ve çok iyi akışkanlığa sahip gümüş ve nikel içeren bakır-çinko alaşımı sertlehim telidir. Çeliklerin, dökme demirlerin ve kesici takımların sertlehiminde kullanılır. Havalandırma sistemlerinde, otomotiv ve tarım makinalarının kaporta ve boru birleştirmelerinde, bisiklet ve motosiklet kadro bağlantılarında, kırılan matkap uçlarının tamirinde, dekorasyon ve metal mobilya imalatında, havlupan, manifold, elektrik panoları, hastane ekipman ve mobilyaları imalatında, makina hidrolik-pnomatik ekipmanlarında ve tekstil makinaları imalatında geniş kullanım alanına sahiptir. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BF 11

DIN 8511                              D - SH 2

Çeliklerin ve dökme demirlerin sertlehiminde, bakır-çinko ve bakır-çinko-nikel alaşımı sertlehim telleri ile birlikte kullanılan dekapandır. Sert lehim öncesi yüzeyi temizler ve sertlehim esnasında ilave telin malzemeyi sarmasını sağlar. Sertlehim sonrasında yüzeyde dekapan artığı oluşturur. Dekapan artıkları mekanik olarak, sıcak suda fırçalayarak, parçalar sıcak iken suya daldırarak veya özel temizleme solüsyonları kullanılarak temizlenebilir.

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1101, BR 1102 Ag

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BF 12

DIN 8511                              D - SH 2

Bakır-çinko ve bakır-çinko-kalay alaşımı sertlehim telleri ile çeliklerin, galvanizli çeliklerin, pirinç ve bakır alaşımlarının sertlehim uygulamalarında ve lehim kaynaklarında kullanılan dekapandır. Sertlehim öncesi yüzeyi temizler ve sertlehim esnasında ilave telin malzemeyi sarmasını sağlar. Sertlehim sonrasında oluşan dekapan artığı mekanik olarak, sıcak suda fırçalayarak, parçalar sıcak iken suya daldırarak veya özel temizleme solüsyonları kullanılarak temizlenebilir.

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1211, BR 1211 Ag

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

FRO FLUX NORMAL

Çeliklerin, bakır ve bakır alaşımlarının orta sıcaklıklarda (700-1000°C) sert lehiminde kullanılan gaz hale geçen sıvı dekapandır. Fro Flux Vaporizer gibi uygun ekipmanlarla kullanılabilir ve birleştirme bölgesine şalümo vasıtasıyla iletilir. Dekapan artığı oluşmadığı için elde edilen birleştirme bölgesi çok temizdir. Bakır-fosfor ve bakır-çinko alaşımı sert lehim telleri ile çok iyi sonuç verir. Gümüş içeren sert lehim tellerinin kullanımı durumunda ilave olarak BF 13 dekapanının kullanılması gerekir. Metil Borat içeriklidir.

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1101, BR 1102 Ag, BR 1204, BR 1208, BR 1211, BR 1211 Ag

FRO FLUX SUPER

Çeliklerin, bakır ve bakır alaşımlarının orta sıcaklıklarda
(700-1000°C) sert lehiminde kullanılan gaz hale geçen sıvı
dekapandır. Fro Flux Vaporizer gibi uygun ekipmanlarla
kullanılabilir ve birleştirme bölgesine şalümo vasıtasıyla iletilir.
Dekapan artığı oluşmadığı için elde edilen birleştirme bölgesi
çok temizdir. Bakır-çinko alaşımı sert lehim telleri ve düşük
gümüş içeren sert lehim telleri ile çok iyi sonuç verir. Daha
yüksek gümüş içeren sert lehim tellerinin kullanımı durumunda
ilave olarak BF 13 dekapanının kullanılması gerekir.

İçerik: Metil alkol, borat di metil

Uygun Sert Lehim Telleri: BR 1101, BR 1102 Ag, BR 1204, 
BR 1208, BR 1211, BR 1211 Ag

TOP